Ramadan Kumova

Ramadan Kumova, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Harvard Business School mezunudur. Sektördeki kariyerine Enka’da baraj projeleri ile başlayan Kumova, sektörün lider firmalarında 20 seneyi aşkın bir tecrübeye sahiptir. 1998 yılında pazarlama, pazar araştırma ve konsept geliştirme alanlarında yönetim danışmanlığı yapan Türel&Türel firmasında Yönetici Ortak olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Gayrimenkul Geliştirme alanında CEO olarak çalışmaya başlayan Kumova, bu tarihten itibaren bağlı bulunduğu şirketin yeniden yapılanma sürecini yönetmiş ve günümüze kadar geçen süre içerisinde sekiz önemli projeyi hayata geçirmiştir.

Önümüzdeki üç yıl içerisinde tamamlanması planlanan bu projelerin toplam büyüklüğü bir milyon metrekarenin üzerindedir. Bu projeler, üç alışveriş merkezi, üç konut projesi, iki ofis ve bir karma projeden oluşmaktadır.

2010 Nisan ayında ortakları ile birlikte FerYapı’yı kuran Kumova, 2 sene içinde 5 büyük projeye imza atarak gayrimenkul sektörünün lider geliştiricileri arasında yerini almıştır.

Ramadan Kumova, Konutder Başkan yardımcısı olup,ULI(Urban Land Institute)Türkiye icra kurulu ve Gyoder Üyesi olmasının yanında, başta GRI olmak üzere AYD(Alışveriş Merkezleri Yatırımcılar Derneği), Türk Amerikan İş Adamları Derneği, yerel ve uluslar arası pek çok konferansın da düzenli konuşmacısıdır.