Hüseyin OFLAZ

1970 Osmaniye doğumlu olan Hüseyin Oflaz, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 1993 yılında, Şehir ve Bölge Plancısı olarak mezun oldu.


2001 yılında; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme İktisadi Enstitüsü Yönetici Geliştirme Programında yöneticilik eğitimi alan Hüseyin Oflaz, 2003 yılında; Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Mahalli İdareler Bölümünü bitirdi. 2013 yılında; Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisansı Programını tamamladı.


1996 yılından bu yana İMPOİMAR’ ın kurucu ortağı olan Hüseyin Oflaz, halen İMPO İMAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını aktif olarak sürdürmektedir.2010 yılında yatırımcıların gayrimenkul yatırımlarını kolaylıkla ve güvenilir biçimde takip edebilmesi için İMPOMES Mülkiyet Erişim Sistemini kuran Hüseyin Oflaz, İMPOMES’ in Kurucu Başkanlığı görevini de üstlenmiştir.


2004-2010 yılları arasında, Küçükçekmece Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı, İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği, görevlerinde bulunan Hüseyin Oflaz, 2009 yılından itibaren Malatyalı İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2011 yılından itibaren Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü Kurucu üyeliği, 2012 yılından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfının Mütevelli Heyet Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği 2018 yılı başından itibaren GYODER yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de aktif olarak sürdürmektedir.


2020 yılı itibarıyla KENTSEV VAKFI kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Hüseyin Oflaz, evli ve iki çocuk babasıdır.