Uğur ÜNAL

TED Ankara Koleji mezunu olan Uğur Ünal, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde yüksek lisans MBA programını ise Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır.


Ağaoğlu Şirketler Grubu, Rönesans Holding, Dağ Holding gibi firmalarda pazarlama ve satış alanında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.


2012 yılında mütekabiliyet yasasının çıkmasıyla birlikte yurtdışında farklı ülkelere yönelik “Invest In Turkey” kampanyasına imza atmıştır. Yabancı yatırımcıya yönelik pazarlama ve satış süreçlerinin içinde yer alarak uluslararası gayrimenkul satış deneyimi kazanmıştır.


Karma konut projeleri, alışveriş merkezleri ve ofis binalarının geliştirme ve pazarlama süreçleri konusunda uzmanlığı bulunmaktadır. 20’nin üzerinde konut projesinde 30.000 bağımsız bölümün pazarlama ve satış süreçlerinde bulunmuştur. 12 alışveriş merkezinin pazarlama süreçlerinde görev almıştır.


Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldığı Renova Gayrimenkul A.Ş.; markalı konut projelerinin geliştirme, pazarlama ve satış alanında operasyonel süreçleri yönetimini gerçekleştirmektedir. Renova Gayrimenkul A.Ş. aynı zamanda proje geliştirme ve gayrimenkul yatırımı alanlarında da faaliyet göstermektedir.