Haldun ERSEN

Kurucu Üye

MAP Genel Müdürü
Yönetim Süreçleri Danışmanı
Eğitmen – Konuşmacı – Yazar

Marmara Üniversitesinde İşletme Ana Bilim dalında ve Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansı yaptıktan sonra profesyonel çalışma hayatına başlamıştır. Bir çok firma da İnsan Kaynakları ve Kalite konusunda üst düzey yöneticilik ve Genel Müdürlük yapan Haldun Ersen 2002 yılında Management Plus (M.A.P Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şirketini) kurmuştur.


İstanbul Okan Üniversitesinde İşletme Doktorası yapmakta olan Ersen, 220’ ye yakın firmanın stratejik yönetim, insan kaynakları, kalite, çevre ve iş sağlığı güvenliği sistemlerini kurmuş ve belgelendirmelerinin yapılmasını sağlamıştır. Ayrıca bu güne kadar 12.000′ e yakın kişiye çeşitli konularda eğitimler vermiştir.


Türkiye deki ilk uzmanlık programlarını (İnsan Kaynakları Yönetimi) açan Haldun Ersen 350 İnsan Kaynakları Uzmanı yetiştirmiştir. Ayrıca 2013 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi ile birlikte Kentsel Dönüşüm konusunda sertifika programı açan Haldun Ersen şu ana kadar 425 Kentsel Dönüşüm Uzmanı yetiştirmiştir.


Haldun Ersen’ in iki “Topyekün Mükemmelleşme Sürecinde İnsan Kaynakları ve Kalite” adlı Türkçe (Bureau Veritas ve Soyak sponsorluğunda) ve İngilizce’ ye çevrilmiş (Soyak sponsorluğunda) “Human Resources And Quality in Overall Excellence Process” adlı bir kitabı bulunmaktadır. Coldwell Banker Türkiye’ nin sponsor olduğu “Kurumsal Yönetimin Yol Haritası” adlı kitabı Ekim 2014 de yayınlanmıştır.


Bunun yanında Haldun Ersen, SAP ile birlikte yapı ve gayrimenkul sektörüne özgü ilk süreç bazlı ve entegre ERP “Building Excellence” ı geliştirmiştir.


“ Stratejik Yönetime Dayalı Süreç Bazlı Entegre Yönetim Sistemlerinin Kurumsal Performansa Etkisi” konusunda kurumlara süreçlerle ve yazılımla ilgili yönetim danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca 2021 yılında bu konudaki doktora tezin tamamlamıştır.


Tüm sektörlerle stratejik planlama ve hedeflerle yönetim danışmanlığı ve eğitimleri, kalite ve insan kaynakları yönetimi danışmanlık ve eğitim hizmetleri çerçevesinde, kalite ve insan kaynakları sistemlerinin kurulması ve kurumsal mükemmelleşmeye dayalı entegrasyon projelerini yürüten Haldun Ersen’ in yönetsel ve kişisel gelişime dayalı (insan kaynakları yönetimi – kalite ve süreç yönetimi – performans yönetimi – kentsel dönüşüm, – iş sağlığı ve güvenliği yönetimi- çevre yönetimi- müşteri odaklı satış teknikleri – stratejik yönetim ve planlama- takımdaşlık ve takım çalışmaları- inovasyon ve inovatif fikir üretme teknikleri, liderlik ve motivasyon-etkili iletişim teknikleri – zaman yönetimi ve planlama – toplantı yönetimi – sunum teknikleri ve eğitimcinin eğitimi – gayrimenkul proje yönetimi satışı ve uygulamaları) eğitimleri bulunmaktadır.

İstanbul Üniversite ile birlikte 2014 yılından bu yana 23 adet Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programları düzenlemiş ve 500 ün üstünde Kentsel Dönüşüm Uzmanı yetiştirmiştir.


Ayrıca İstanbul Üniversitesi ile birlikte 2020 yılından itibaren Akıllı Şehirler Uzmanlık Sertifika Programlarını açmaya başlamıştır.


2010 yılından bu yana Gayrimenkulde Liderler Zirvesini yapmaktadır. İnşaat ve gayrimenkul sektöründe en çok eğitim ve danışmanlık veren kişilerden bir olan Haldun Ersen, 2012 yılından bu yana kentsel dönüşüm konusunda 11 şehir zirvesi, 6 ulusal kongre yapmıştır. Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Kurucu Üyesidir.